Poznaj historię Jacka i pomagaj potrzebującym!
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
19/04/2014

Poznaj historię Jacka i pomagaj potrzebującym!

I w tym roku akcja krwiodawstwa na Plaży Open! Tym razem jednak angażujemy się, aby pomóc członom naszej siatkarskiej rodziny. 

Od dawna Plaża Open angażuje się w pomoc osobom chorym na białaczkę poprzez współpracę z Fundacją „Kropla Życia” im. Agaty Mróz-Olszewskiej i z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa. W zeszłym roku kibice, którzy przyszli oglądać zmagania siatkarzy plażowych, mieli możliwość oddania krwi i rejestracji jako potencjalni dawcy szpiku, podczas trzech turniejów: w Kętach, Cieszynie oraz Chorzowie. I w tym roku nie zapominamy o potrzebujących. Będziecie mieli możliwość oddania krwi w kilku miastach, w których zagości Plaża Open. O szczegółach jednak niebawem...

Dlaczego mówimy o tym już teraz? Ponieważ jedna z osób związana z Plażą Open potrzebuje naszej pomocy. Mowa o Jacku Kasprzyku, który jest członkiem Komitetu Honorowego naszego projektu. W środowisku siatkarskim jest to osoba znana wszystkim i pełniąca wiele znaczących funkcji. Pan Jacek od ponad 30 lat związany jest z Akademickim Związkiem Sportowym, w którym pełni obecnie funkcję Skarbnika Zarządu Głównego AZS oraz jest Członkiem Zarządu w Warszawskim Środowisku AZS-u. Jest również Członkiem Zarządu i Prezydium w Polskim Związku Piłki Siatkowej oraz Przewodniczącym Wydziału Siatkówki Plażowej w PZPS. Warto też wspomnieć, że Jacek Kasprzyk to Dyrektor Rozgrywek OrlenLigii!

Sami widzicie jaką jest znaczącą postacią dla polskiej siatkówki i jak wiele możemy o nim powiedzieć. Co natomiast o sobie mówi sam zainteresowany? - Mam 52 lata, wspaniałą żonę i kochanego syna, wiele pasji, z których największą jest siatkówka. W październiku 2013 okazało się, że jestem chory i mam ostrą białaczkę szpikową. Aktualnie jestem w trakcie leczenia, w którym konieczne będzie przeszczepienie szpiku. Niestety nie mam jeszcze Dawcy. Zwracam się do wszystkich chętnych oraz mogących pomóc chorym, być może również mnie, o zarejestrowanie się jako potencjalny Dawca szpiku. Przeszczepienie daje nam szansę na dalsze życie. Wszystkim serdecznie dziękuję. – czytamy w apelu Jacka Kasprzyka skierowanego do wszystkich osób wrażliwych na los innych.

Zarazem sami podłączamy się do prośby Pana Jacka. Oddawajcie krew, rejestrujcie się jako potencjalni Dawcy szpiku kostnego i komórek macierzystych i ratujcie życie tym, którzy naprawdę tego potrzebują. Niewielkim wysiłkiem wspólnie możemy zdziałać wiele. W tym roku Plaża Open ponownie da Wam taką możliwość i w kilku miastach tegorocznego projektu będziecie mogli pomóc, biorąc udział w naszej akcji krwiodawstwa. 

powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 696084 PLAŻOWICZEM