Zmiana terminu turnieju w Cieszynie
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
02/04/2014

Zmiana terminu turnieju w Cieszynie

Początkowo, turniej na Cieszyńskim Rynku miał odbyć się w dniach 26-29 czerwca. Finalnie jednak, Plaża Open odwiedzi Cieszyn tydzień później, czyli pomiędzy 3-6 lipca.

Niebawem przedstawimy Wam nowy, zaktualizowany terminarz tegorocznej edycji. Teraz jednak zapraszamy do zapoznania się z rozmową z Dyrektorem MOSIR-u w CieszyniePanem Zbigniewem Niżnikiewiczem.

To już kolejny rok Plaży Open na cieszyńskim Rynku, co decyduje o zaangażowaniu miasta w projekt?

Przede wszystkim rodowód imprezy, to tu się zaczęło, z Cieszyna Plaża Open wyszła. Cieszy przede wszystkim jedno, że z roku na rok mamy okazję gościć coraz lepszych zawodników i zawodniczki, więc poziom sportowy jest podnoszony. W tym roku rozgrywki są zaplanowane w randze Mistrzostw Polski, a więc takiej, która powinna usatysfakcjonować kibica siatkarskiego.

Tak jak Pan mówi, Cieszyn jest z Plażą Open od samego początku i stał się stałym punktem na mapie cyklu.

Duże imprezy sportowe, które chcemy ściągać i ściągamy do Cieszyna (a mieliśmy na przełomie ostatnich lat bardzo atrakcyjne imprezy), to przede wszystkim znakomita okazja do promowania Miasta oraz zaoferowania rozrywki mieszkańcom Cieszyna pod względem sportowym. Dodatkowo, całe miasteczko wokół Plaży Open stworzone na Rynku powoduje, że Plaża Open jest ciekawą imprezą , patrząc również z punktu widzenia zwykłego przechodnia. Dla Miasta jest to też okazja do prezentowania Cieszyna na ogólnopolskiej antenie kanału sportowego TVP.

Będą Mistrzostwa Polski, będą nazwiska, ale będą także atrakcje dla mieszkańców i to chyba jest istotny element imprezy.

Tak i myślę, że z tego miejsca trzeba zaprosić wszystkich mieszkańców Cieszyna i życzyć sobie jednej rzeczy, która musi temu towarzyszyć, czyli pogody.

Na czas turnieju, Rynek zamienia się w plażę… Trudno wyobrazić sobie równie ekstrawaganckie miejsce na rozegranie turnieju siatkówki plażowej! Jest to więc duże wyzwanie logistyczne. Jak sobie z tym radzi Miasto Cieszyn?

Logistyczne w tym sensie, że trzeba to zbudować głównie w ścisłej współpracy z organizatorem - oczywiście to wszystko wychodzi dobrze! Do tej pory udawało nam się to szybko zbudować jak i posprzątać. Dużym atutem dla imprezy jest lokalizacja na Rynku, jeszcze to, że jest dużo ogródków gastronomicznych. Jest bardzo przyjazdny klimat do przeżywania w sposób dwojaki, dlatego, że nawet odskocznia na kawę, herbatę, posiłek jest w zasięgu ręki, a ludzie siedzący w ogródkach z ciekawością przysłuchują się rozgrywkom, rozpoznają nazwiska. To wszystko sprzyja dobremu wizerunkowi Plaży Open. 

Jakie korzyści dla mieszkańców generuje turniej Plaża Open ?

Przede wszystkim budowanie wokół Plaży Open atrakcji. To zdecydowanie powoduje i zachęca do uczestnictwa mieszkańców, również ze strony czeskiej, bo impreza jest również spopularyzowana wśród mieszkańców Czeskiego Cieszyna, którzy dziwią się zawsze, jak to możliwe, że na cieszyńskim Rynku jest Plaża. To cieszy, a jednocześnie buduje dobrą relację, dla tych, którzy w atrakcyjny i wesoły sposób chcą spędzić czas. Wszystkie atrakcje, konkursy, animacje powodują to, że można przyjść z dzieckiem, można się czuć bezpiecznie. Myślę, że to wszystko składa się na dobrą ocenę Plaży Open.

Również inna bardzo ważna osoba w Cieszynie wspiera nasz projekt! Burmistrz Miasta Cieszyn, Pan Mieczysław Szczurek ponownie został członkiem Komitetu Honorowego Plaży Open. - Serdecznie dziękuję za zaproszenie do objęcia Patronatem Honorowym jubileuszowej piątej edycji ogólnopolskiego cyklu turniejów siatkówki plażowej Plaża Open (...) Cieszę się, że nasze miasto, mimo że położone od piaszczystych plaż, może być gospodarzem tego widowiskowego turnieju. 

Nie wyobrażamy sobie Plaży Open bez Cieszyna. Jak często wspominamy, to tutaj wszystko się zaczęło i to tutaj odbył się pierwszy tirniej naszego cyklu! Już niebawem widzimy się w Cieszynie.

powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 696080 PLAŻOWICZEM