Michał Matyja - Król Śniegu z Polski
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
23/03/2014

Michał Matyja - Król Śniegu z Polski

Michał Matyja polski mistrz świata w siatkówce na śniegu z 2013 roku, także w tym sezonie odnosi sukcesy w Snow Volleyball World Tour. Jak na razie siatkarz pochodzący z Libiąża zdołał wygrać inauguracyjny  turniej całego cyklu.

W wywiadzie udzielonym przed rozpoczęciem cyklu Michał powiedział - Na pewno obronić , zmieniły się zasady gry, pojawiają się naprawdę bardzo dobrzy zawodnicy , a także nagrody pieniężne. Poza tym wszystkim nam znana jest zasada - bij mistrza. I rzeczywiście w zawodach cieszącej się coraz większą popularnością śniegówki występują zawodnicy, którzy w siatkówce plażowej znaczyli bądź znaczą naprawdę wiele. Martin Laciga –  pochodzący ze Szwajcarii były siatkarz plażowy, który w swoim dorobku ma między innymi mistrzostwo świata a także trzykrotny udział w Igrzyskach Olimpijskich (2000, 2004, 2008 rok), czy Martin Plavins  oraz Jānis Šmēdiņš– jedni  z najlepszych siatkarzy plażowych na świecie, zdobywcy brązowego medalu podczas ostatnich IO w Londynie.

Tegoroczny Snow Volleyball World Tour składa się z 5 turniejów, spośród których rozegrano jak do tej pory 3. W pierwszych zawodach, które odbyły się w Szwajcarskim Engelbergu Michał Matyja wystąpił w parze z Karolem Szczepanikiem i potwierdzając opinię fachowców, że jest jednym z faworytów tegorocznego touru wygrał cały turniej! Chociaż trzeba przyznać, że sukces pary Matyja/Szczepanik rodził się w bólach, ponieważ już w pierwszym meczu polski duet musiał uznać wyższość Szwajcarów Laciga/Kobel (brązowy medalista ME z 2004 i 2006 roku). Jednak następne pojedynki to prawdziwy popis Michała oraz Karola i końcowe zwycięstwo!

W drugim turnieju Snow Volleyball World Tour rozegranym w niemieckim Spitzingsee Michał zagrał w parze z doskonale znanym z występów podczas poprzednich edycji Plaża Open Arturem Bacą. Tym razem para Matyja/Baca zajęła drugie miejsce ulegając dopiero w finale przegrywając z niemiecko-szwajcarską dwójką Florian Schweikart i Benni Jankowski. Kolejnym przystankiem na drodze Michała po tytuł King of the Snow 2014 był austriacki Wagrain. Tym razem libiążanin występował w parze z Rafałem Matusiakiem, który w siatkówce plażowej występuje razem z atakującym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Dominikiem Witczakiem! Niestety trzeci turniej rozegrany touru nie był dla Michała udany… Po ciężkich kwalifikacjach, w turnieju głównym para Matyja/Matusiak wygrała tylko jedno spotkanie i nie wyszła z grupy. Trzeba jednak dodać, że Polacy przegrali nie tyle z przeciwnikami, co z fatalnymi warunkami atmosferycznymi, padającym nieustannie śniegiem.

Kolejne zawody odbędą się w  Kronplatz już za tydzień w dniach 29/30 marca. Michał wystąpi razem z Karolem Szczepanikiem. A o tym, że Plaża Open obecna i rozpoznawalna jest nie tylko w Polsce świadczy zdjęcie Michała w oficjalnym katalogu tegorocznego Snow Volleyball World Tour!Piotr Bąk - Plaża Open/Siatkowka24.com
powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 696077 PLAŻOWICZEM