Lubię siatkę... z Marcinem Prusem
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
12/02/2014

Lubię siatkę... z Marcinem Prusem

Dyrektora Sportowego Plaży Open oglądać możecie w całkiem nowej roli! Marcin bierze udział w Akcji Społecznej, mającej na celu promocję Mistrzostw Świata Mężczyzn, które w tym roku odbędą się w naszym kraju.

Akcja organizowana jest przez Miasto Katowice i swą działalność rozpoczęła w grudniu 2011 roku. Do tej pory, dzieciaki biorące w niej udział miały okazję pograć w siatkówkę  (oprócz Marcina) min. z Magdaleną Śliwą, Waldemarem Wspaniałym czy muzykami zespołu Feel
 
Założeniem projektu jest promocja zbliżającego się siatkarskiego Mundialu, miasta gospodarza czyli Katowic i przede wszystkim popularyzacja siatkówki wśród dzieci i młodzieży. Do tej pory w ramach Akcji, organizowano w Katowicach turnieje z udziałem dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz licealistów. Zajęcia obejmowały, prócz zajęć sportowych, konkursy literackie, plastyczne, fotograficzne, których tematem przewodnim pozostawała siatkówka. 
 
W tym roku, Akcja opiera sie na spotkaniach młodziezy z Marcinem Prusem. Będzie on odwiedzał szkoły i prowadził zajęcia w formie apelów i zajęć praktycznych. Dodatkowo, organizatorzy planują trzy duże imprezy siatkarskie dla tych uczestników, którzy wykazywali się największą aktywnością poprzez organizację turniejów i zajęć siatkarskich w swoich placówkach, brali czynny udział w konkursach i zawodach sportowych oraz mogą pochwalić się osiągnięciami sportowymi. 
 
Poniżej, przedstawiuamy przykładowy plan spotkania Marcina Prusa z dzieciakami. 
8.00   Przyjazd.
9.00 – 9.05  Uroczyste powitanie.
9.05 – 9.35 Przedstawienie osoby reprezentanta Polski, założeń projektu, przekazanie informacji o Mistrzostwach Świata, rysu historycznego, prezentacji logo MŚ, prezentacji hali sportowych  oraz informacji ogólnych i szczegółowych.
9.35 – 10.10 Odpowiadanie na pytania zainteresowanych dzieci, interakcja, mająca na celu przybliżenie środowiska ludzi sportu jako osób – wzorów do naśladowania. 
10.10-10.30  Czas na autografy, zdjęcia, przekazanie gadżetów MŚ, które jednocześnie będą nagrodami dla najlepszych.
10.40 – 12.10 Warsztaty z reprezentantem Polski dla grupy do 24 osób, wybranych przez nauczycieli.  Rozgrzewka, zajęcia właściwe, stretching. Szczegółowy plan zajęć zostanie opracowany wraz z trenerami reprezentacji Polski – Waldemarem Wspaniałym oraz Zbigniewem Krzyżanowskim
12.10 – 12.30 Zdjęcia, autografy.
12.30 - 13.00 Oficjalne podziękowanie dzieciom za udział w zajęciach oraz zaproszenie na Mistrzostwa Świata Poland 2014. Wręczenie nagród i pamiątek.
 
Wszystkim uczestnikom życzymy jak najlepszych sportowych emocji i zaangażowania do realizowania swojej pasji i marzeń. A Wy jeszcze nie raz będziecie mieć okazję przeczytać relację ze spotkań Marcina Prusa z młodzieżą za pośrednictwem Plaży Open.
powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 696089 PLAŻOWICZEM