Zmieniamy Plażę Open
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
05/02/2014

Zmieniamy Plażę Open

Już za kilka miesięcy startujemy z 5. – jubileuszową edycją Plaży Open. Postanowiliśmy więc wprowadzić trochę świeżości, projektując nowe logo i zmieniając layout naszego projektu. Zresztą, sprawdźcie sami!

Dwie pierwsze edycje, które odbyły się w latach 2008 - 2011 funkcjonowały pod nazwą Plaża oraz Plaża – Siatkówka Plażowa. Natomiast kolejne, to już oficjalny tytuł marki, z która nas kojarzycie, czyli Plaża Open.  Z biegiem czasu nazwa się zmieniła, ale znak graficzny pozostawał bez zmian. Uznaliśmy, że z okazji 5. edycji warto wprowadzić zmiany, które będą ściśle nawiązywać do naszego projektu. Nowy layout jest „dynamiczny” i charakteryzuje nasz ciągły rozwój. Co mam na myśli? Chociażby fakt, że trzy turnieje Plaży Open 2013 rozgrywane były w ramach Mistrzostw Polski, czy najważniejszy aspekt promocyjny, którym były transmisje finałów turniejów w Kętach i Pile w TVP Sport.

Kolejnym, bardzo istotnym argumentem przemawiającym za zmianami była współpraca z mediami i w pewien sposób sugestie, aby logo promowało imprezę. Stąd właśnie taka decyzja. Nad zmianą logotypu pracowaliśmy od listopada, zwracaliśmy się z prośbą od absolwentów ASP, również do grafików projektujących logotypy. Ostatecznie, grupa 10 organizatorów wybrała projekt studia graficznego DB9 Studio. Obecna propozycja jest bardzo przejrzysta, logotyp nawiązuje do poprzedniej wersji, ale jest bardziej medialny, a zakładając tegoroczną edycję, na tym właśnie nam zależało. – mówi organizator projektu, Marcin Strządała.

                                                                  Porównanie logotypów Plaży Open

                                      2008-2013                                                                                          2014
                  

Zmieniliśmy jednak nie tylko logotyp. Studio DB9 było również odpowiedzialne za przygotowanie pełnej oprawy identyfikacji wizualnej. Z efektów wykonanej pracy możemy cieszyć się już dziś! Podczas tegorocznej edycji obracać się będziemy pośród odcieni fioletu i pomarańczy. Taka kolorystyka obecna będzie nie tylko na naszej stronie internetowej czy mediach społecznościowych, ale również na bandach, flagach, roll’upach i wszystkich materiałach, które są niezbędne do perfekcyjnego zorganizowania turnieju. Kolejną innowacyjnością jest nowa czcionka Plaży Open… i bynajmniej nie jest to ta, którą widzieliście do tej pory i którą widzicie teraz! Jeszcze chwila cierpliwości, a wszystko stanie się jasne. Obserwujcie nas pilnie!
 
                        
 

powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 696123 PLAŻOWICZEM