Imponujące liczby Plaża Open 2013 część 2
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
03/12/2013

Imponujące liczby Plaża Open 2013 część 2

Kilkanaście dni temu zamieściliśmy pierwsze liczbowe podsumowanie tegorocznego projektu Plaża Open, a teraz przygotowaliśmy drugą część imponujących liczb Plaża Open 2013!

20 000 kibiców, 100 miast, 16 mln widzów! To tylko część liczb Plaży Open
!
Jak wspominaliśmy w tegorocznej edycji Plaża Open udział wzięło 365 par z ponad 100 miast, wśród których znaleźli się zawodnicy/zawodniczki między innymi z takich miast jak Rumia, Ozorków, Kraków, Jurata, Zdzieszowice, Będzin, Łódź, Szczecin, Białystok, Kęty, Andrychów, Cieszyn, Poznań, Ostróda, Radom, Płock, Warszawa, Kielce, Jastrzębie-Zdrój, Gorzów Wielkopolski, Częstochowa, Rybnik, Opole, Gaworzyce i wiele, wiele innych!

Kibice spisali się na piątkę!
Podczas trwania każdego z siedmiu turniejów projektu Plaża Open 2013 co nas bardzo cieszy dopisali kibice, to przecież dla nich grają podczas Plaży Open najlepsi w Polsce. Zarówno podczas inauguracji w Kętach poprzez turnieje w Cieszynie, Chorzowie, Bielsku-Białej, Łodzi czy Andrychowie a na finałowych zmaganiach w Pile skończywszy. Podczas tegorocznej edycji Plaży Open gościliśmy ponad 20 000 tysięcy osóbna trybunach, wokół boisk jak i w strefach, które zostały przygotowane zarówno dla młodszych jak i nieco starszych fanów siatkówki plażowej. Dodatkowo wartym podkreślenia walorem Plaży Open jest widownia zgromadzona przed telewizorami. Plaża Open to największa impreza cyklu Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, według badań przeprowadzonych przez Pentagon Research dotarła do
16 mln widzów!

Rośnie prestiż, rośnie marka, rośnie pula nagród z 27 do 68 tysięcy złotych!
W 2012 roku łączna pula nagród wyniosła 27 tysięcy złotych, na co złożyło się 12 000 zł w gotówce oraz 15 000 zł w nagrodach rzeczowych. W przeciągu jednego roku organizatorzy dokonali olbrzymiego przeskoku zwiększając pulę nagród do 68 000 tysięcy złotych, w tym 48 000 wyniosły nagrody finansowe oraz 20 000 zł nagrody rzeczowe. W Kętach oraz Pile pula nagród finansowych wyniosła 12 000 złotych (czyli tyle ile cała pula finansowa w 2012 roku!) a w Łodzi było to nawet 15 000 złotych!

Wartość medialna Plaży musi robić wrażenie!
W tym roku po raz pierwszy cykl Plaża Open pokazywany był na żywo w ogólnopolskiej telewizji TVP Sport. Oprócz obecności w telewizji o Plaży Open można było przeczytać w prasie i internecie a także posłuchać w rozgłośniach radiowych zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich. Wartość ekspozycji Plaży Open, łączna wartość medialna wyceniona przez Pentagon Reaserch to ponad  1,6 mln zł!

Pełno Plaży w TVP
Plaża Open była emitowana na żywo w TVP Sport, jednak współpraca z TVP układała się wzorowo, dzięki czemu materiały z turniejów Plaża Open została wyemitowana między innymi po głównym wydaniu Wiadomości w Wiadomościach Sportowych (TVP 1) 16 czerwca, a także 3 i 4 sierpnia. Wiadomości Sportowe obejrzało 8 632 000 osób! Jak również po głównym wydaniu Panoramy w TVP 2 w Sport Telegram, który obejrzało 3 323 00 osób! Relację z projektu Plaża Open były emitowane również w Sportowej Niedzieli (TVP INFO) oraz w regionalnych oddziałach TVP w Katowicach, Krakowie, Łodzi oraz Poznaniu.

Badania sporządzono przez: Pentagon Research - firmę zajmująca sie badaniem mediow oraz sponsoringu sportowego.
Piotr Bąk - Plaża Open/Redaktor Naczelny www.Siatkowka24.com
powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 696115 PLAŻOWICZEM