Alfabet Plaży Open
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
17/10/2013

Alfabet Plaży Open

Plaża Open 2013 to już historia, my jednak wspominamy ten czas bardzo dobrze i dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was alfabet Plaży!

A jak ambasadorzy – W tym roku w gronie ambasadorów Plaży Open można było znaleźć nazwiska wielkich osobistości siatkarskich z Małgorzatą Niemczy, Agatą Sawicka, Grzegorzem Fijałkiem, Pawłem Zagumnym czy Dominikiem Witczakiem na czele. Pokazuje to, jak dużym szacunkiem cieszy się w środowisku projekt Plaża Open

B jak Balkanica – Wakacyjny utwór zespołu „Piersi”, po raz pierwszy został puszczony przez naszego DJ’a RTG dopiero podczas turnieju w Andrychowie. Jednak mimo tego, z miejsca został przez organizatorów, kibiców jak i zawodników uznany hitem Plaży Open 2013.

C jak Cheerleaderki – W trakcie kończącego tegoroczną edycję Plaży Open turnieju w Pile kibice, a także widzowie przed telewizorami mieli okazję oglądać popisy grupy profesjonalnych Cheerleaderek z Gdyni, które po zrobieniu show w tym roku mają już według wielu obserwatorów plany na przyszłe lato (oczywiście związane z Plażą Open) ;)

D jak Debiut – Najefektywniejszy debiut zdaniem organizatorów Plaża Open zaliczyły w tym roku Kęty. Patrząc zarówno na poziom emocji w turnieju męskim, jak i damskim oraz zainteresowanie jakim zawody cieszyły się wśród kęckiej publiczności, trudno nie zgodzić się z tą opinią.
E jak Emocje – Każdy kto choć raz grał w turnieju siatkówki plażowej, wie jak pozytywne emocje może wywołać ten sport. W trakcie tegorocznej edycji Plaży Open,  w każdym spotkaniu ich nie brakowało, walczono do końca o każdą piłkę, z pełnym zaangażowaniem.

F jak Fortuna - Bez wsparcia głównego sponsora cyklu firmy Fortuna Online organizacja tak potężnego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, ba jesteśmy pewnie, że nasza współpraca za rok będzie kontynuowana!  

G jak Gruszka – Nie owoc, a Piotr jedna z legend siatkówki. Popularny „Grucha” był z nami podczas turnieju w Kętach, z których zresztą pochodzi. Oprócz podpisywania autografów, udzielania kolejnych wywiadów wziął udział w pokazowym meczu siatkówki plażowej.

H jak Humor – Czy świeciło słońce, czy padał deszcz uczestników tegorocznego projektu nie opuszczał dobry humor, między innymi dzięki temu atmosfera stworzona podczas Plaży Open 2012 pozostanie w pamięci zawodników na wiele miesięcy (a może nawet lat?)

I jak imprezy – Siatkówka plażowa, w ogóle piasek kojarzy się wielu osobom z dobrą zabawą, imprezami. Nie inaczej było w tym roku, tak zwane After Party godnie wypełniały wieczorny czas uczestnikom turnieju, ich towarzyszom (oraz towarzyszkom).

J jak Jurajska - Bez wody latem ani rusz! O pragnienia siatkarek, siatkarzy, organizatorów oraz kibiców zadbała ponownie firma Jurajska. Różnorodność produktów ich smak wzbudziły podziw wśród wszystkich, którzy w tym roku odwiedzili Plażę Open.

K jak kabaret – Cieszyński kabaret Łowcy.B w 2011 roku po raz pierwszy przyjechał na turniej z cyklu Plaża Siatkówka Plażowa. Mariuszowi Kałamadze oraz reszcie jego drużyny Plaża tak się spodobała, że w tej edycji przyjechali zarówno na inaugurację do Kęt, jak i starcia finałowe do Piły rozgrywając z gwiazdami siatkówki oraz kibicami pokazowe mecze.

L jak lista zawodników/zawodniczek – Wśród setek zawodników oraz zawodniczek uczestniczących w tegorocznym projekcie Plaża Open znaleźli się między innymi: Dominik Witczak, Klaudia Kaczorowska, Magdalena Saad, Magdalena Szczytowicz, Robert Szczerbaniuk i wielu, wielu innych.

M jak media – Setki publikacji w internecie, gazetach, radiu, telewizji czy transmisje na żywo w TVP. Doskonale obrazują jak z roku na rok rośnie wartość medialna Plaży Open oraz zainteresowanie turniejem ze strony największych mediów w naszym kraju.

N jak noc – ta zastała 2 pary męskie oraz 2 pary damskie podczas turnieju w łódzkiej Manufakturze. Jednak dzięki pomocy latarni okalających boiska, oraz wielkiego telebimu świetlnego udało się szczęśliwie i bez żadnych urazów zakończyć zmagania w 5 turnieju Plaży Open w 2013 roku.

O jak odkrycie - Robert Szczerbaniuk w tym roku po raz pierwszy na poważnie zaangażował się w grę w siatkówkę plażową. Między innymi 4 miejsce w Kętach, drugie w Andrychowie  razem z Kamilem Łyczko świadczą o tym, że popularny „Benek” ma szansę na poważnie zaistnieć w środowisku siatkówki plażowej w przyszłym roku.

P jak pogoda – Jedyny aspekt, na który organizatorzy nie mają żadnego wpływu. Niestety nie zawsze zmaganiom w turnieju towarzyszyło słońce oraz bezchmurne niebo, czasami przyszło siatkarzom oraz siatkarkom grać w deszczu oraz niskiej temperaturze. Okazało się jednak, że są i tacy, którzy wolą  grać kiedy zamiast żaru z nieba pada deszcz.

R jak Ranking – W tym roku po raz pierwszy turnieje Plaży Open organizowane były w ramach eliminacji Mistrzostw Polski (w Kętach, Łodzi oraz Pile). Dzięki możliwości zdobycia cennych punktów do rankingu MP we wspomnianych miastach pojawiła się niemalże cała czołówka polskiego beachvolleya.

S jak Sukces – Plaża Open 2013 niewątpliwie może być rozpatrywana w kategoriach sukcesu zarówno pod względem sportowym, marketingowym jak i organizacyjnym. Z naszej strony możemy obiecać, że nie zejdziemy poniżej ustalonego w tym roku poziomu, a co więcej postaramy się go ze wszystkich sił podnieść!

T jak  Trasa – W tym roku Plaża Open odwiedziła siedem miast: Kęty, Cieszyn, Chorzów, Bielsko-Białą, Łódź, Andrychów oraz Piłę.

U jak upał – Było o deszczu, to kilka słów należy się także upałowi. Ten dał się we znaki szczególnie podczas turnieju w Kętach oraz Andrychowie, zawodnikom oraz zawodniczkom na bieżąco dostarczany był zarówno lód jak i miski pełne zimnej wody. Zdarzały się również (na szczęście) niegroźne omdlenia, czy udary spowodowane wycieńczeniem organizmu.

W jak Wojtek Dróżdż – Andrea Bocelli polskiej spikerki, był z nami zarówno podczas turnieju w Kętach, Pile jak i Łodzi i jak co roku trzymał kosmiczny poziom. Mikrofon jest jego przyjacielem, moje słowa potwierdzi każdy, kto choć raz słyszał Wojtka w akcji.  

Z jak Zaraz Wracamy! – Plaża Open 2013 to już historia, jednak równo z zakończeniem jednej edycji (a nawet w jej trakcie) już myśleliśmy czym pozytywnym możemy Was zaskoczyć za rok. Z całą pewnością możemy powiedzieć, do zobaczenia za rok – czekajcie na nas!
Piotr Bąk - Plaża Open/Redaktor Naczelny www.siatkowka24.com
powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 696085 PLAŻOWICZEM