Premiera książki Marcina Prusa coraz bliżej!
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
27/08/2013

Premiera książki Marcina Prusa coraz bliżej!

Książka Marcin Prusa pod tytułem Wszystkie barwy siatkówki będzie miała oficjalną premierę podczas XI Memoriału  Huberta Jerzego Wagnera, który w dniach 6-8 września odbędzie się w Płocku.

– Wszystkie barwy siatkówki to owoc sześcioletniej przygody z kadrą narodową oraz… jedenastoletniego rozbratu z tą dyscypliną – mówi Prus. – Do tej pory nie było książki, która przedstawiałaby życie siatkarza od podszewki, z przyjemnościami i radościami, z kontuzjami, bólem i wyrzeczeniami. Chciałem przelać na papier swoje odczucia, które siedziały gdzieś głęboko. Nie zawsze można było o tym rozmawiać, zdecydowanie prościej było to opisać. Dużo miejsca poświęciłem czasom juniorskim. Nie brak też historii rodem z seniorskich parkietów, których świat do tej pory nie słyszał.

Na swoim profilu na facebooku Marcin zamieścił dwa fragmenty książki, które trzeba przyznać już robią spore wrażenie a to zaledwie ułamek tego, co czeka na nabywców książki Dyrektora Sportowego Plaża Open!

Pamiętam jak dziś jeden z pierwszych obozów juniorskich. Rzecz działa się w Sulęcinie, miejscu, które teoretycznie nie różni się niczym szczególnym od tysiąca innych. Hala, w której odbywały się treningi, przytłaczała swoim ogromem każdego młodego człowieka. Trzy boiska równolegle usytuowane na parkiecie powodowały, że cierpła mi skóra. Nie żeby być tym faktem podniecony – po prostu wizja zapieprzania przez kolejne dwa tygodnie po osiem godzin dziennie odbierała chęci do życia. Namalowane na parkiecie linie w moim wyobrażeniu tworzyły ponury plac otoczony drutem kolczastym, którego... (...)

W czasach, kiedy rozpoczął się szał na polską siatkówkę, poznaliśmy prześliczne cheerleaderki z Trefla Sopot. Miały wszystkie cechy cheerleaderek: były zgrabne, wygimnastykowane, naturalne i uśmiechnięte. Mówiąc krótko: były marzeniem wielu. Mógłbym prawić tysiące komplementów, a i tak nie wymieniłbym wszystkich zalet tych fantastycznych dziewczyn. Szczególnie mocno zapamiętałem nasze pierwsze spotkanie. Na mecze Ligi Światowej rozgrywanej w Gdańsku udaliśmy się pociągiem. Związek zapewnił nam wtedy rewelacyjny transport, bo całą drogę z południa Polski nad morze spędziliśmy w VIP-owskich salonkach, z czteropakami browca i... (...)

Kilka informacji odnośnie książki:

Autor: Marcin Prus
Liczba stron: 296 + wkładka zdjęciowa
Format: 140x205
Okładka: Twarda, lakier puchnący, wstążka zakładkowa
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-7924-010-4
Cena: 39.90

Po więcej informacji zapraszamy tutaj
powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 696147 PLAŻOWICZEM