Magdalena Szczytowicz i Robert Szczerbaniuk najlepsi w Zbąszyniu!
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
11/08/2013

Magdalena Szczytowicz i Robert Szczerbaniuk najlepsi w Zbąszyniu!

W drugim dniu Plaży Mikstów w Zbąszyniu do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po trzy zespoły w każdej.

Do fazy półfinałowej awansowały pary Szczytowicz/Szczerbaniuk, Grzywacz/Szulc, Urych-Turska/Szubstarski oraz Jurczk/Bury. W meczach 1/2 finału lepsi od pary Anna Urych-Turska/Błażej Szubstarski okazała się Magdalena Szczytowicz oraz Robert Szczerbaniuk 0:2 (17:21; 13:21), z kolei w drugim meczu półfinałowym Aleksandra Grzywacz/Adrian Szulc pokonali 2:1 (15:21; 21:8; 15:12) Julię Jurczyk oraz Oresta Burego. W spotkaniu o brązowe medale para Urych-Turska/Szubstarski  przegrała z duetem Jurczyk/Bury 0:2 (14;21; 13:21. Złote krążki na swoich szyjach zawiesiła Magdalena Szczytowicz oraz Robert Szczerbaniuk, którzy po przegraniu pierwszego seta na przewagi, w kolejnych dwóch nie dali swoim rywalom najmniejszych szans na zwycięstwo wygrywając mecz 2:1 (20:22; 21:8; 15:10).

Po zakończeniu spotkania udało nam się zamienić kilka słów z bohaterami spotkania finałowego. – Bardzo cię cieszymy z Robertem, że wygraliśmy pierwszy turniej Plaży Mikstów w historii- powiedziała Magda Szczytowicz. Z kolei popularny Benek zwrócił uwagę na wysoki poziom Plaży Mikstów oraz fakt, że końcowy sukces nie przyszedł tak łatwo jak mogło się wydawać – Poziom turnieju stał naprawdę na wysokim poziomie, na piasku musieliśmy zostawić sporo zdrowia jednak była to dla nas również bardzo dobra zabawa – dodał Robert Szczerbaniuk. Warunki atmosferyczne, chodzi przede wszystkim o silnie wiejący wiatr utrudniały zawodnikom oraz zawodniczkom grę na piasku, zauważyli to również zwycięzcy turnieju w Zbąszyniu – Silnie wiejący wiatr skutecznie utrudniał nam grę w tym turnieju, jednak dla wszystkich warunki były tak samo trudne. Dlatego tym bardziej cieszymy się z końcowego sukcesu – zakończyła Magda Szczytowicz.

Oprócz rozgrywek sportowych organizatorzy nie zapomnieli również o kibicach. W finale turnieju Vyllej Balon kibice siatkówki plażowej z Leszna oraz Brzegu Dolnego, którzy nazwali siebie Łosiami – Jerzy Szulc, Edward Olender oraz Michał Szulc po pasjonującym meczu, w którym pomimo wysokiego prowadzenia musieli uznać wyższość zespołu Baszta Zbąszyń, w którego szeregach występowali – Marcin Kapuśniak, Paweł Piwowarczyk oraz Damian Broj. W konkursie zagrywki do celu udział wzięła rekordowa liczba 20 osób, po trwającej blisko 20 minut rywalizacji najlepszym okazał się być Szymon Drozdowski ze Zbąszynia.

Piotr Bąk – Plaża Open/Redaktor Naczelny Siatkowka24.com
powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 696096 PLAŻOWICZEM