Michał Bryl: Za rok wrócę na Plażę!
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
06/08/2013

Michał Bryl: Za rok wrócę na Plażę!

Michał Bryl razem z Kacprem Kujawiakiem zajął w ostatnim tegorocznym turnieju Plaża Open trzecie miejsce. Po spotkaniu o brązowy medal rozmawialiśmy z reprezentantem Polski. Zapraszamy do lektury!

Gratulacje! Zajęliście w Pile trzecie miejsce, dla ciebie to dobry rezultat czy czujesz może lekki niedosyt?
Michał Bryl: Na pewno cieszy nas taki rezultat, jednak malutki niedosyt musiał pozostać po przegranym półfinale. Byliśmy naprawdę o krok, aby dostać się wielkiego finału Plaża Open w Pile.

Ja osobiście dawno nie pamiętam spotkania, po którym zawodnicy byliby tak zmęczeni. Zarówno wy jak i wasi przeciwnicy po półfinale padliście jak kłody na piasek.
To był nasz drugi mecz tamtego dnia, w pierwszy również musieliśmy walczyć w tie-breaku. Próbowaliśmy robić wszystko na boisku, daliśmy z Kacprem z siebie 110%, niestety nie wystarczyło to do tego aby awansować do finału.

W meczu o 3 miejsce zmierzyliście się z parą Popek/Janiak, która z całą pewnością miała zdecydowanie więcej sił od was. Miałeś przed meczem o 3 miejsce chwile zwątpienia, że może się nie udać, że może zabraknąć wam sil?
Na początku z całą pewnością martwiliśmy się, że mieliśmy pomiędzy poszczególnymi spotkaniami zaledwie 20 minut przerwy. Jednak nie było innego wyjścia i musieliśmy grać kolejny mecz. Bardzo dobrze złożyło się, że od początku gra układała się po naszej myśli, taka sytuacja pozwoliła nam uwierzyć, że możemy pokonać ostatnią przeszkodę w drodze po upragniony medal.

Byłeś na wielu turniejach, w wielu krajach. Jak na ich tle oceniłbyś turniej Plaża Open w Pile?
Poziom zarówno sportowy jak i organizacyjny turnieju Plaża Open muszę ocenić naprawdę bardzo wysoko. Zawody siatkówki plażowej organizowane w Polsce są moim zdaniem najlepsze na świecie, w Pile na waszym turnieju byłem pierwszy ale bardzo mi się podobało i chętnie za rok zagram u Was ponownie!

Imprezą docelową są dla was ME do lat 20 na Litwie czy MP w Niechorzu?
Mistrzostwa Europy są dla nas najważniejszą imprezą w tym roku. Jedziemy tam zagrać jak najlepiej, pokazać się z dobrej strony, mówiąc krótko: Chcemy zdobyć złoto!

W Pile rozmawiał Piotr Bąk – Plaża Open/Redaktor Naczelny Siatkowka24.com
powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 696071 PLAŻOWICZEM