8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
04/08/2013

Finałowy dzień zmagań w pilskim ośrodku Płotki oznaczał jednocześnie koniec tegorocznego projektu. Oprócz rywalizacji na najwyższym poziomie kibice, którzy licznie zgromadzili się na trybunach mogli oglądać pokazy chearleaderek oraz konkursy dla publiczności.

W turnieju damskim rywalizacja toczyła się w niedzielne przedpołudnie od fazy półfinałowej. W pierwszym starciu o finał zawodów w Pile para Theis/Niemc pokonała po tie-breaku duet Wiatr/Wardak 2:1 (21:17; 15:21; 17:15), nieco mniej zacięty był drugi półfinał, w którym młodość pary Baran/Gruszczyńska wzięła górę nad doświadczeniem Magdaleny Szczytowicz oraz Wiktorii Staszak-Staszków 2:0 (21:13; 21:13). To właśnie para Szczytowicz/Staszak-Staszków oraz Wiatr/Wardak spotkały się w meczu o brązowy medal, szczególnie pierwszy set był niezwykle wyrównany a wygrała go pierwsza ze wspomnianych par 27:25! W kolejnej partii lepsza okazała się para Wiatr/Wardak (25:16), z kolei decydujący set padł łupem Magdy Szczytowicz oraz jej partnerki 15:10. W meczu finałowym transmitowanym przez głównego Patrona Medialnego Plaża Open stację TVP Sport Karolina Baran oraz Jagoda Gruszczyńska pokonały Aleksandrę Theis i Luizę Niemc 2:0 (21:16; 21:16).

Panowie musieli rozegrać o dwa spotkania więcej, w fazie ćwierćfinałowej pary Popek/Janiak oraz Bryl/Kujawiak okazały się lepsze od duetów Witczak/Matusiak, Lewicki/Kiernoz.  W półfinale doszło do niesamowitego starcia, w którym para Rudol/Kosiak okazała się lepsza po niesamowitym stojącym na wysokim poziomie sportowym, pełnym zwrotów akcji, wzlotów i upadków od duetu Bryl/Kujawiak (2:1 24:22; 24:26; 21:19)! Drugi półfinał był zdecydowanie mniej dramatyczny. Zmęczeni po ciężkim meczu w fazie ćwierćfinałowej Piotr Janiak oraz Dawid Popek (po raz drugi) nie sprostali Jarosławowi Lechowi oraz Damianowi Wojtasikowi, którzy wygrali mecz 2:0 (21:9; 21:13). Brązowy medal po zwycięstwie nad parą Popek/Janiak mogli zawiesić na swoich szyjach reprezentanci Polski Bryl/Kujawiak. Z kolei finałowe starcie a w szczególności pierwsza partia na długie miesiące pozostaną w pamięci kibiców. Pierwszego seta obie drużyny rozgrywały do stanu 34:32, wszyscy kibice zarówno ci mniej jak i bardziej zorientowani w siatkówce plażowej żywiołowo reagowali na każde udane zagranie obu par. pokerową zagrywką popisał się przy stanie 32:32 Damian Wojtasik, który poprosił o przerwę na żądanie. Po czasie jego zespół zdobył dwa punkty i wygrał pierwszego seta w drugim co prawda ulegli Maciejom Rudolowi oraz Kosiakowi 12:21, jednak w decydującej odsłonie zwyciężyli 15:12! Warto dodać, że zwycięską parę wspierają następujące firmy oraz instytucje: Gmina Milicz, AKS Uniwersytet Łódzki, Kazimierz Płomień Sosnowiec i Mauer Team, która zapewnia parze Lech/Wojtasik odżywki.

W niedzielę nad pilskim jeziorem pojawiły się urodziwe Cheerleaderki z Gdyni, które w przerwie między spotkaniami pokazami tanecznymi umilały czas licznie zgromadzonej publiczności. To niestety już koniec tegorocznego projektu Plaża Open. Nie oznacza to jednak, że my kończymy naszą pracę. W najbliższym czasie na łamach oficjalnej witryny projektu pojawi się wiele podsumowań, wywiadów dotyczących tegorocznego projektu.