Wielkie granie rozpoczęte na dobre!
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
02/08/2013

Wielkie granie rozpoczęte na dobre!

Po turnieju amatorów oraz eliminacjach do turnieju żeńskiego w piątek na trzech boiskach rozgrywane był turniej eliminacyjny wśród Panów oraz rozgrywki główne kobiet.

W eliminacjach do turnieju głównego mężczyzn udział wzięło 28 drużyn. Niestety dla 20 ekip pierwsza faza rozgrywek okazała się barierą nie do przejścia, wśród przegranych zespołów znaleźć można między innymi duety z SMS-u Łódź – Łysikowski/Jetke ( w ich przypadku przeciwnikiem okazała się kontuzja pleców Mateusz a Łysikowskiego) czy Kmiecik/Macura.  Odpadli również bracia Baran/Baran, którzy w kilku turniejach z cyklu Plaża Open pokazali się z bardzo dobrej strony. Warto zwrócić uwagę, że udział w eliminacjach wzięła także rosyjsko-polska para – Piotr Ilewicz, Dymitry Skoryy. Drugi zawodnik z wymienionej dwójki reprezentował barwy klub z tureckiej Superligi, tureckiego Halkbanku Ankara czy Lotosu Trefla Gdańsk, z którym występował między innymi w PlusLidze. Niestety dla pary Skoryy/Ilewicz przeszkodą nie do przejścia okazali się bracia Andrys/Andrys.

Do turnieju głównego awansowały następujące pary: Kaczmarek/Malec, Wieczorek/Fogel, Kałuża/Mamełka, Parcej/Radojewski, Pełka/Kujawiak, Łyczko/Szczerbaniuk, Andrys/Andrys oraz Lewicki Kiernoz. Wspomniane drużyny dołączą do czekających na nich 8 par: Rudol Maciej/Kosiak Maciej, Lech Jarosław/Wojtasik Damian, Bryl Michał/Kujawiak Kacper,  Witczak Dominik/Matusiak Rafał, Bernyś Michał/Brzeziński Marcin (Dzika Karta), Brożyniak Jędrzej/Dzikowicz Bartłomiej, Popek Dawid/Janiak Piotr,  Makowski Michał/Sobczak Sebastian.

Panie rozpoczęły z kolei rywalizację w turnieju głównym. Wśród faworytek przed turniejem z całą pewnością można było wymienić między innymi Magdalenę Szczytowicz oraz Wiktorię Staszak-Staszków, Agnieszkę Wołoszyn/Karolinę Suwińską czy zwyciężczynie turnieju w Łodzi Luisę Niemc/Aleksandrę Theis. Jednak o wysokim poziomie turnieju świadczą porażki par Szczytowicz/Staszak-Staszków z duetem Baran/Gruszczyńska oraz Wołoszyn/Suwińska z Niewińska/Gancarczyk. Już jutro kolejne starcia turnieju kobiet, emocji z całą pewnością nie zabraknie!

Oprócz aspektów czysto sportowych jutro w pilskim ośrodku Płotki pojawi się między innymi znany kabaret Łowcy.B! Który rozegra nie tylko mecz z gwiazdami siatkówki, ale także poprowadzi konkursy dla zgromadzonych na trybunach kibiców! Oprócz tego do wygrania w konkursach partnerów/sponsorów Plaży Open będą atrakcyjne nagrody. Na godzinę 20:30 zaplanowano Garden Party w hotelu Geovita, które połączone zostanie z uroczystym podsumowanie tegorocznego projektu Plaża Open.

Piotr Bak - Plaża Open/Redaktor Naczelny Siatkowka24.com
Foto: Sebastian Dauszkiewicz - Tętno Regionu
powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 696136 PLAŻOWICZEM