Gorący Andrychów spisał się na medal!
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
28/07/2013

Gorący Andrychów spisał się na medal!

Jeżeli ktokolwiek sądził, że cieplej niż w sobotę w Andrychowie być nie mogło. Ten dzisiaj doskonale przekonał się, że może! Niemal 35 stopni w cieniu, piasek osiągający zdecydowanie większą temperaturę w takich warunkach musieli dzisiaj sobie radzić zawodnicy oraz zawodniczki.

W takich warunkach w wielu spotkaniach konieczne były przerwy, które siatkarki oraz siatkarze wykorzystywali na odpoczynek, czy polewanie się miskami pełnymi zimnej wody. Wielu zawodników po rozegraniu swoich spotkań potrzebowało kilkudziesięciu minut aby dojść do siebie po trudach grania w niezwykle ciężkich warunkach. Do półfinałów turnieju męskiego awansowały pary TomczykWójtowicz, Łyczko/Szczerbaniuk, Tkaczuk/Parcej oraz Fogel/Szewczyk. Do finału awansowali: Tomczyk/Wójtowicz oraz Tkaczuk/Parcej, z kolei w meczu o 3 miejsce spotkały się duety Łyczko/Szczerbaniuk i Fogel/Szewczyk lepsi okazali się doświadczeni Robert Szczerbaniuk oraz Kamil Łyczko, którzy wygrali mecz o brązowe medale bez większych problemów 2:0. Przy pełnych trybunach rozegrano spotkanie o medale z najcenniejszego kruszcu para siatkarzy 1-ligowego Banimexu Będzin przegrała z duetem Tkaczuk Parcej.

Turniej kobiet po raz kolejny w tym sezonie wygrała Magdalena Szytowicz, która tym razem wystąpiła nie z Katarzyną Urban a Wiktorią Staszak-Staszków, w decydującym o złotym medalu spotkaniu wspomniany duet pokonał parę Radziwon/Horbacz. Brązowe medale mogły zawiesić na swoich szyjach Monika Norys oraz Iwona Urbańczyk, po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonały Kingi – Hatalę oraz Kozyrę.
W tym miejscu należą się szczególne podziękowania dla władz Andrychowa z Burmistrzem Tomaszem Żakiem na czele za okazaną pomoc, wsparcie zarówno podczas przygotowań do turnieju jak i samej imprezy.

Dziękujemy także wolontariuszom, bez których pomocy bardzo ciężko byłoby zorganizować turniej na takim poziomie. Wielkie słowa uznana dla sponsorów ABS Banku Spółdzielczego w Andrychowie, Fortuna Zakłady Online – głównego sponsora całego cyklu, wody mineralnej Jurajska, HI-TEC, ICE-Mastry, Tymbark i wielu, wielu innym. Już od czwartku w Pile turniejem amatorów rozpoczniemy ostatni turniej tegorocznego cyklu Plaża Open.  1-4 sierpnia to właśnie miasto położone w Wielkopolsce stanie się plażową stolicą naszego kraju!

Piotr Bąk - Plaża Open
powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 700851 PLAŻOWICZEM