I to się nazywa Plaża!
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
26/07/2013

I to się nazywa Plaża!

Pierwszy dzień turnieju w Andrychowie przebiegał pod dyktando siatkarzy, którzy rozegrali eliminacje do turnieju głównego rozpoczynającego się w sobotę. Zmaganiom towarzyszyło słońce oraz wysokie temperatury, które zamieniły Plac Mickiewicza w prawdziwą Plażę!

Rywalizacja mężczyzn trwała od godziny 10 do 17 a więc około siedmiu godzin! Po wielu stojących na wysokim poziomie spotkaniach do turnieju głównego awansowały następujące pary: Płecha/Oleksy, Pawlik/Ostrowski, Zaczek/Dziadoń, Jarzyna/Maryon , Tkaczuk/Parcej, Fogel/Szewczyk, Łabuz/Kazik oraz Cyran/Fijak. Wymienione pary dołączą do czekających 8 par, a wśród nich znajdziemy takich siatkarzy jak Robert Szczerbaniuk (były reprezentant Polski, Mistrz Polski), Michał Matyja (Mistrz Świata w siatkówce na śniegu), Marcin Brzeziński najaktywniejszy uczestnik tegorocznej edycji Plaża Open czy Artur Baca (zwycięzca razem z Kamilem Kwasowskim turniejów w Cieszynie oraz Chorzowie).

Około godziny 13 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie turnieju w Andrychowie, którego dokonał Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, w towarzystwie między innymi Pani Agnieszki Gasparskiej – Kierownik Wydziału Turystyki, Sportu i Kultury. Oprócz rywalizacji czysto sportowej nie mogło zabraknąć czasu na konkursy organizowane we współpracy z naszymi sponsorami. Odbyły się doskonale znane kibicom: zagrywka do celu z Cewe Fotoksiążką oraz Dzika Bomba, w tym konkursie nagrody ufundowała Fortuna Zakłady Online główny sponsor całego cyklu Plaża Open. Oprócz tego kibice mogli wziąć udział w torze przeszkód z ABS Bankiem Spółdzielczym w Andrychowie. Rywalizacja, w której bój o zwycięstwo stoczyły trzyosobowe zespoły była tym trudniejsza, że zawodnicy oraz zawodniczki byli ze sobą związani liną. Zabawy było co niemiara, ostatecznie konkurs wygrali trzej siatkarze uczestniczący w eliminacjach do turnieju głównego. – Bardzo podobał mi się konkurs zagrywki do celu organizowany razem z firmą Cewe, nagroda jest bardzo atrakcyjna a rywalizacji z kolegami z boiska przyniosła mi wiele radości – powiedział Bartek Oleksy zwycięzca konkursu. -Co do nagrody, to zdecydowanie lepiej wykorzysta ją moja dziewczyna, która bardzo  dobrze potrafi odnaleźć się w takich nowinkach technicznych – dodał Bartek.

Już jutro czekają nas starcia w ramach turnieju głównego, zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 9, jako pierwsze na boiskach pojawią się Panie, około 11:30 dołączą do nich Panowie. Już teraz zapraszamy jutro na Plac Mickiewicza w Andrychowie – Oj będzie się działo!

Piotr Bąk – Plaża Open/Redaktor Naczelny Siatkowka24.com
powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 700871 PLAŻOWICZEM