Dawid Popek: Poziom turnieju w Manufakturze był bardzo wysoki
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
23/07/2013

Dawid Popek: Poziom turnieju w Manufakturze był bardzo wysoki

Dawid Popek już po raz drugi w tym roku okazał się razem z Piotrem Janiakiem najlepszy w turnieju eliminacyjnym do MP. Po sukcesie w turnieju Plaża Open w Kętach, teraz przyszedł czas na zwycięstwo w łódzkiej Manufakturze. Zapraszamy do lektury wywiadu z Dawidem.

Wygraliście kolejny turniej z cyklu Plaża Open. Wydaje mi się jednak, że sukces ten przyszedł tobie razem z Piotrkiem Janiakiem zdecydowanie trudniej aniżeli w Kętach.
Do Łodzi przyjechały zdecydowanie najlepsze pary w naszym kraju, oczywiście oprócz eksportowych par, które grają w turniejach międzynarodowych. Poziom zawodów dzięki temu stał na bardzo wysokim poziomie, dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało nam się wygrać. Ja dodam, że praktycznie 2 ostatnie tygodnie razem z Piotrkiem nie trenowaliśmy razem, co więcej o ile mój partner brał udział w AMP w Gdyni, to ja nie miałem w ogóle okazji aby pojawić się na piasku, ponieważ w tym czasie pracowałem… No i dlatego mam teraz takie zakwasy, że ciężko stać na prostych nogach ale niedługo powinno być lepiej.

W międzyczasie do Dawida dołączył Piotr Janiak – Ja chciałem powiedzieć, że Plaża Open jest super, dziękuje za wszystko i jeszcze do Was wrócimy!

Otrzymałeś od organizatorów nagrodę dla najlepszego atakującego imprezy. Błyszczałeś w tym elemencie w wielu spotkaniach, może poza finałem gdzie przeciwnicy zagrywali właśnie na Piotrka.
Jest mi bardzo miło z powodu otrzymania tak prestiżowego wyróżnienia, tym bardziej, że jestem jednym z najniższych zawodników w stawce. Jeśli mam być szczery spodziewałem się nagrody na przykład dla najlepszego broniącego, ale tak jak powiedziałem koszulka dla najlepszego atakującego cieszy mnie równie mocno!

Jak ocenisz turniej w Manufakturze pod względem organizacyjnym, jak podobały ci się te 3 dni zawodów w Łodzi? Jesteś gotowy porównać oba turnieje eliminacyjne MP, czyli w Kętach i ten w Manufakturze?
Oba turnieje, o których wspomniałeś były zdecydowanie rożne. W Kętach było nieco bardziej rodzinnie na trybunach usiadło zdecydowanie więcej ludzi, tutaj w Łodzi było ich może więcej ale w tym przypadku ludzie bardziej stawali na chwilę, by potem iść na zakupy.

Twoich sukcesów nie byłoby gdyby nie wsparcie pewnych osób. Wiem, że chciałeś im teraz podziękować.
Chciałbym przede wszystkim podziękować Uniwersytetowi w Gdańsku oraz Piotrowi Walczakowi, Rafałowi Murcziekowiczowi, który zapewnił mi zakwaterowanie i noclegi. Dzięki temu mogłem z nagrody finansowej odłożyć sobie trochę pieniędzy.

Z Dawidem Popkiem rozmawiał Piotr Bąk - Plaża Open/Redaktor Naczelny Siatkowka24.com
fot. Łukasz Kardynał/www.sportsphotos.eu
powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 700852 PLAŻOWICZEM