Od wczesnych godzin porannych do późnej nocy Plaża opanowała Manufakturę
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
20/07/2013

Od wczesnych godzin porannych do późnej nocy Plaża opanowała Manufakturę

Drugi dzień zmagań turnieju Plaża Open w Łodzi był niezwykły z kilku powodów. Pierwszym z nich była pora rozgrywania spotkań - od wczesnych godzin porannych, praktycznie do momentu kiedy zapanowały ciemności. Drugim wysoki poziom zawodów zarówno w turnieju męskim jak i damskim.

W turnieju męskim wyłoniono dwie pary, które awansowały do półfinału. W decydującej batalii o finał zmierzą się pary Kaczmarek/Kaczmarek oraz Janiak Popek. Z kolei o dwa miejsca w drugim półfinale zagrają duety Witczak/Matusiak – Kujawiak Bryl (udział tej pierwszej pary stoi jednak pod znakiem zapytania, z powodu kontuzji kolana Rafała Matusiaka), w drugim ćwierćfinale naprzeciwko siebie staną Brożyniak/Dzikowicz, którzy zagrają z parą Lewicki/Kiernoz.

Do półfinałów turnieju damskiego awansowały pary Szczytowicz/Urban, zmierzą się w nim z duetem Paszek/Gruszczyńska, w drugim starciu o finał zagrają Theis/Niemc z parą Pilarek/Gancarczyk oraz Kociołek/Baran, która staną do walki o półfinał z parą Suwińska/Wołoszyn.

Oprócz rozgrywek sportowych odbyły się konkursy naszych sponsorów – zagrywka do celu, którą wygrała Natalia, Gruszczyńska zostawiając w pokonanym między innymi Michała Matyję (ten przed rozpoczęciem konkursu przyznał, że liczy na nieco większe sukcesy niż w piątek, kiedy już po 1 meczu pożegnał się z turniejem w Manufakturze). Odbył się także konkurs picia Jurajskiej na czas, trzeba przyznać, że obsada tego konkursu obfitowała w młodzież, której w sobotę w Manufakturze nie zabrakło. Ostatecznie najlepszy we wspólnej zabawie z Jurajską okazał się mieszkaniec Łodzi -  Dominik Jabłyczński.

Kibice zgromadzeni w sobotę na trybunach mieli okazję oglądać efektowny pokaz Zumby, zorganizowany przez PURE Jatomi, do którego mieszkańcy Łodzi i okolic mogą przychodzić przez cały tydzień. Zarówno w piątek jak i sobotę zapowiadano warsztaty z Małgorzatą Niemczyk oraz Agatą Sawicką. Obie Panie dotrzymały jak zresztą zawsze słowa i przed czasem pojawiły się na rynku Manufaktury aby prowadzić warsztaty z dziećmi. Te z kolei w grupie kilkunastu osób pojawiły się na specjalnie do tego przygotowanym boisku, tuż obok aren głównych, na których swoje mecze rozgrywali dzisiaj zarówno panowie jak i panie. Najważniejsza była rozgrzewka, którą we współpracy z młodymi adeptami siatkówki plażowej wzorowo przeprowadziły obie Panie. Następnie Agata Sawicka oraz Małgorzata Niemczyk razem z dziećmi odbijały piłkę górą, dołem na koniec zabawy odbyła się wewnętrzna gierka. Patrząc na uśmiechy zgromadzonych osób z całą stanowczością można stwierdzić, że takie wydarzenia warto organizować.

Piotr Bąk – Plaża Open/Redaktor Naczelny Siatkowka24.com
Foto Łukasz Kardynał: www.sportsphotos.eu
powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 700828 PLAŻOWICZEM