Michał Kądzioła: Plaża Open da się lubić!
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
20/07/2013

Michał Kądzioła: Plaża Open da się lubić!

Michał Kądzioła znakomity siatkarz plażowy, który między innymi w turniejach z cyklu World Tour reprezentuje nasz kraj razem z Jakubem Szałankiewiczem. W rozmowie z Plaża Open opowiada o zmaganiach w Łodzi, kogo spotkal w Manufakturze oraz co sądzi o Plaży.

Zawsze miło gościć podczas Plaży Open tak znakomite osobistości jak Michał Kądzioła. Z tego co wiem trenujecie w Łodzi, a zatem daleko do Manufaktury nie miałeś.
Po raz pierwszy od trzech lat mam okazję, aby zobaczyć zmagania na w Łodzi. W ostatnim czasie turniejów tutaj nie było, poza tym mam okazję spotkać znajomych, zobaczyć jak sobie radzą na piasku. Dla mnie na pewno jest to bardzo fajna możliwość spędzenia wolnego czasu, którego nie mam za wiele ponieważ już za tydzień rozpoczynają się Mistrzostwa Europy.

No właśnie oglądałeś w Manufakturze kilka spotkań . jak podobał ci się ich poziom?
O poziomie za wiele powiedzieć nie mogę, ponieważ tak jak powiedziałem przed chwilą przyjechałem tutaj przede wszystkim po ty, by oglądać jak radzą sobie moi koledzy. Troszkę się uśmiałem, nie analizowałem ich gry a bawiłem się przy tej okazji bardzo dobrze. Plaża Open to naprawdę dobry turniej, który jest zorganizowany na bardzo wysokim poziomie, pamiętam jak kilka lat temu odbyły się tutaj zawody i na pewno nie były przeprowadzone w taki sposób jak Plaża Open.

Słyszałeś wcześniej o Plaży Open?
Patrząc na to, co tutaj widzę mogę z całą stanowczością powiedzieć, że to naprawdę dobre zawody. Z racji bardzo małej ilości wolnego czasu, nie mogę śledzić wszystkich spotkań na bieżąco, dlatego tym bardziej miło mi, że mogłem się w Manufakturze pojawić.

W ostatnim czasie wziąłeś udział w MŚ w Starych-Jabłonkach. Tam niestety udało się przejść jedynie pierwszą rundę play-off, czujecie z tego powodu duży niedosyt.
Na pewno nie jest to wynik, który chcieliśmy razem z Kubą osiągnąć podczas Mistrzostw Świata w Starych Jabłonkach. Naszym celem był awans do ćwierćfinału imprezy, dlatego 1/8 finału musi powodować w nas uczucie niedosytu. Na małe pocieszenie mogę dodać, że przegraliśmy z późniejszymi brązowymi medalistami MŚ.

Ale już na Mistrzostwa Europy, o których powiedziałeś wcześniej cel jest tylko jeden – złoty medal! Zgadza się?
Jest dokładne tak jak powiedziałeś, jeżeli my będziemy do tego turnieju przygotowani optymalnie, to moim zdaniem mamy bardzo duże szanse aby zdobyć medale z najcenniejszego kruszcu.

Z Michałem Kądziołą rozmawiał Piotr Bąk – Plaża Open/Redaktor Naczelny Siatkowka24.com
Foto: Paulina Tymińska Siatkowka24.com
powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 700869 PLAŻOWICZEM