Deszcz Plaży niestraszny!
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
12/07/2013

Deszcz Plaży niestraszny!

Bielsko-Biała jest czwartym turniejem tegorocznego cyklu Plaża Open. W pierwszym dniu zawodów nie dopisała jedynie aura, która niemal przez cały dzień utrudniała grę zawodnikom oraz zawodniczkom biorącym udział w zawodach.

Prognoza pogody na piątek dla Bielska-Białej i okolic nie zapowiadała niczego dobrego, niestety dla organizatorów tym razem meteorolodzy słusznie przewidzieli warunki atmosferyczne. Niemal przez cały dzień, z małą przerwą około godziny 15 padał deszcz, który mniej lub bardziej utrudniał zawodnikom oraz zawodniczkom kolejne spotkania.

W turnieju męskim piątek był dniem eliminacji, z których wyłoniono 8 par te dołączyły do czekającej już na nich pozostałej 8 i jutro zmierzą się w bezpośrednich pojedynkach w turnieju głównym. Zwycięsko z eliminacji w rywalizacji panów wyszły między innymi duety Zarankiewicz/Radojewski czy Pietraszko/Szpyrka, ci drudzy mieli do turnieju głównego zdecydowanie trudniejszą drogę. Już w pierwszym meczu eliminacji przegrywali w swoim pierwszym meczu 0:1 w setach i 17:20 w drugim secie, jednak w porę zdołali odrobić poniesione straty i po sukcesie w końcówce w tie-breaku nie dali szans parze Cukier/Czekała rozbijając w tie-breaku rywali 15:2!

Natomiast wśród Pań w piątek rozpoczął się już turniej główny, który potrwał do późnych godzin wieczornych. Dwa mecze na swoją korzyść rozstrzygnęła między innymi para Kwasowska/Adamska, w pierwszym spotkaniu wygrywając z duetem Radziwon/Horbacz po wyrównanym boju 2:1, z kolei drugi mecz wspomniana dwójka wygrała walkowerem, ponieważ ich przeciwniczki nie dojechały na turniej. Oprócz rozgrywek sportowych odbył się tradycyjny konkurs zagrywki do celu z CeWe Fotoksiążką, z kolei jutro czekają nas aż 3 konkursy dla publiczności. Oprócz tego około godziny 14 odbędą się warsztaty siatkarskie z gwiazdą! Tym razem swoją obecność potwierdziła Agata Sawicka była libero BKS-u Aluprof Bielsko-Biała a od nowego sezonu Chemika Police.

W dniu jutrzejszym początek zmagań zaplanowano na godzinę 9 rano. Zachęcamy wszystkich kibiców do odwiedzenia miasteczka Plaży jutro na kąpielisku Start w Cygańskim Lesie!

Piotr Bąk – Plaża Open/Redaktor Naczelny Siatkowka24.com
powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 704772 PLAŻOWICZEM