Park Śląski w Chorzowie zdał egzamin na 6!
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
07/07/2013

Park Śląski w Chorzowie zdał egzamin na 6!

Przez ostatnie trzy dni w Chorzowie toczyła się rywalizacja najlepszych zawodników i zawodniczek. Z całą stanowczością można stwierdzić, że zawody w Parku Śląskim zdały egzamin!

W turnieju męskim trzecie miejsce zajęła para Jajus/Brzeziński, która w decydującym o brązowym medalu spotkaniu pokonała duet Tomczyk/Wójtowicz. O końcowym sukcesie wspomnianej pary zadecydowała bardzo dobra gra w ataku Mariusza Jajusa, który został uhonorowany pamiątkową koszulką dla najlepszego atakującego imprezy, z kolei rola najlepszego blokującego przypadła w udziale Marcinowi Brzezińskiemu. Ostatnia nagroda- dla najlepszego serwującego przypadła w udziale Mateuszowi Łysikowskiemu, który w parze z Tomaszem Wierzbickim zajął w turnieju 2 miejsce ulegając w wielkim finale parze Artur Baca/Kamil Kwasowski. Po zakończeniu turnieju o kilka słów komentarza poprosiliśmy przedstawiciela zwycięskiego duetu Kamila Kwasowskiego – Początek sezonu mieliśmy słaby, jednak na nasze szczęście rozkręcaliśmy się z każdym kolejnym spotkaniem- powiedział popularny „Kwasu”. Podczas turnieju w Kętach para Baca/Kwasowski trafiła na duet Popek/Janiak, który wygrał potem całe zawody. Usprawiedliwienia z powodu złego losowania nie szukał Kamil Kwasowski – Owszem trafiliśmy w Kętach, czy potem Krakowie na trudne pary, jednak nie ma co szukać usprawiedliwienia, mogliśmy wygrać z tymi parami, jednak się nie udało – dodał Kamil Kwasowski.

Z kolei w rywalizacji Pań w meczu o 3 miejsce lepsze od pary Urbańczyk/Norys okazała się para Babczyńska/Oleksy. Z kolei w meczu o złoty medal lepsze od Kingi Hatali oraz Kingi Kozyry były Aleksandra Filip/Izabela Soja, które po zajęciu w Kętach drugiego i w Cieszynie trzeciego miejsca mogły cieszyć się z wygrania turnieju.

Oprócz zawodników, zawodniczek czy kibiców w miasteczku plaży oglądać rywalizację najlepszych postanowił znany z ról w takich serialach jak Pierwsza Miłość czy Przyjaciółki a także filmu Być jak Kazimierz Deyna – Marcin Korcz. Bardzo podoba mi się na Plaży Open, ja osobiście lubię oglądać siatkówkę plażową a tym bardziej, kiedy grają moi znajomi. Poza tym poziom zawodów stoi na naprawdę wysokim poziomie – powiedział znany polski aktor. Niestety jak to bywa w życiu zawodowego aktora często brakuje czasu na najprostsze rzeczy, nie inaczej jest w przypadku Marcina Korcza – Jeśli dobrze liczę w siatkówkę plażową nie grałem jakieś 5 lat. Tak się złożyło, że wczoraj w Krakowie miałem okazję pograć ze znajomymi z czego się bardzo cieszę. Tym bardziej, że teraz gra w tą dyscyplinę sportu jest modna, oprócz Plaży Open odbywają się także MŚ w Starych Jabłonkach i jak widać doskonale obie imprezy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem – dodał Marcin Korcz.

Kolejny turniej rozpocznie się już w najbliższy piątek na kąpielisku Start w Cygańskim Lesie w Bielsku-Białej. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, emocji na pewno nie zabraknie!

Piotr Bąk Plaża Open/Redaktor Naczelny Siatkowka24.com
powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 660330 PLAŻOWICZEM