8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
14/08/2011

Na urokliwym ośrodku Płotki zakończył się siódmy Turniej z cyklu Plaża – Siatkówka Plażowa. Do walki stanęły najlepsze zespoły męskie oraz drużyny mieszane. Miksty cieszyły się większym powodzeniem niż turniej OPEN, ponieważ zgłosiło się aż 8 par.

Finałowe spotkanie mężczyzn stało na bardzo wysokim poziomie, publiczność świetnie bawiła się przy plażowych rytmach i chętnie dopingowała swoich faworytów. Najważniejszymi aktorami finału byli Tomasz Guziałek/Andrzej Stankowski oraz Bartosz Kujawski/Aleksander Mamełka. Rozstrzygającem setem był tie-break, w którym lepsza okazała się para Guziałek/Stankowski. Na trzecim miejscu uplasowali się Mateusz Januszewski i Roman Pilch. Do wszystkich zawodników, którzy stanęli na podium trafiły nagrody od firmy HI-TEC Polska i MDZ ERREA.

Finał:
Tomasz Guziałek/Andrzej Stankowski - Bartosz Kujawski/Aleksander Mamełka 2:1 (21:17, 18:21, 15:10)

Mecz o 3 miejsce:
Mateusz Januszewski/Roman Pilch – Jakub Dorna/Krzysztof Streich 2:0 (21:18, 21:13)

Złoty medal oraz 500 złotych w Turnieju Mikstów otrzymała para Turska/Guziałek, która po zaciętym pojedynku pokonała swoich boiskowych partnerów Agatę Szrajber i Andrzeja Stankowskiego. Trzecią lokatę zajęła para Król/Dudek.

Finał:
Turska/Guziałek –Szrajber/Stankowski 21:19

Król/Dudek – Gorzuch/Streich 21:17

Kibice również mieli swoje pięć minut na plażowych boiskach. 7 trzyosobowych drużyn zgłosiło się do zawodów w Wodną Siatkówkę Plażową, w której gra się balonami napełnionymi wodą. Zwyciężył zespół „Plażowicze”, za co zostali nagrodzenie słodkościami od firmy Delic-Pol.

Oficjalnie Turniej został zamknięty przez Prezydenta Miasta Piła. Wyraził on podziękowania i chęć dalszej współpracy. Miejmy nadzieję, ze projekt Plaża – Siatkówka Plażowa zagości na Płotkach w przyszłym roku.