Puchary w Nowej Soli rozdane
  1. ABC uczestnika
  2. Zgłoszenia
  3. Turnieje
  4. Plaża Mikstów
  5. Organizatorzy
  6. Galeria
  7. Dla Kibica
  8. Sponsorzy
  9. Media
  10. Kontakt
07/08/2011

Puchary w Nowej Soli rozdane

Finałowe mecze rozrywek kobiet i mężczyzn, Miksty, Turniej Oldboyów, Baloniada w Strefie Animacji, trochę deszczu i słońca oraz szałowa ceremonia zakończenia to mieszanka wybuchowa stworzona dziś w Nowej Soli podczas Turnieju Plaża – Siatkówka Plażowa.

Kobiety rozegrały mecze półfinałowe oraz finały, w których najlepsze okazały się Martyna Wardak i Ilona Zielińska i to właśnie one zgarnęły najcenniejsze nagrody oraz Puchar Plaży. Na drugim miejscu uplasowała się para Lech Barbara/Grzywacz Aleksandra. Na najniższym stopniu podium stanęły Monika Osajca i Magdalena Masłowska.

Finał:
Martyna Wardak/ Ilona Zielińska - Lech Barbara/Grzywacz Aleksandra 2:0 (21:4, 21:15)

Mecz o 3 miejsce:
Monika Osajca/Magdalena Masłowska – Karolina Osajca/Gabriela Przybylska 2:0 (21:11:21:15)

Turniej Mężczyzn trwał o wiele dłużej, gdyż z 23 par musieliśmy wyłonić najlepszych. Po dwóch dniach walki na złoto zapracowali sobie Wojciech Lis i Przemysław Jeton. Srebro zawisło na szyjach zawodników z Nowosolskiego klubu Astra – Dawida Witkiewicza i Łukasza Zwierzchowskiego. Brązowy medal trafił do pary Marcin Szczechowicz/Bartosz Nowak.

Finał:
Wojciech Lis/Przemysław Jeton – Dawid Witkiewicz/Łukasz Zwierzchowski 2:0 (21:14, 21:16)

Mecz o 3 miejsce:
Marcin Szczechowicz/Bartosz Nowak – Karol Szlecht/Krzysztof Stańczyk 2:1 (21:6, 13:21, 15:11)

Turniej OldBoyów cieszył się dużym zainteresowaniem. Aby wziąć udział w zawodach Oldboy para musiała mieć w sumie co najmniej 70 lat. Znalazło się aż sześć takich par, a wśród nich nie zabrakło współorganizatora całej imprezy, Dyrektora MOSiR Nowa Sól – Grzegorza Roguli, który zagrał w parze z Markiem Dubeltówką. Para ostatecznie zajęła drugie miejsce zaraz po zespole Dudzińska/Dziki.  

8 par mieszanych zagrało w MIXTACH. Podczas każdego meczu było wiele emocji, walki, poświęceń, damsko-męskich potyczek i radości z każdego zdobytego punktu. Najlepiej zgraną drużyną okazała się Ilona Zielińska/Krzysztof Stańczak, którzy pokonali w finale Martynę Wardak i Karola Szlecht. Trzecie miejsce zdobyła para Monika Osajca/Przemysław Jeton.

Turniej Plaża – Siatkówka Plażowa w Nowej Soli został oficjalnie zamknięty przez Prezydenta Wadima Tyszkiewicza i przeszedł już do historii. Jednak jak podkreślają kibice i zawodnicy wspomnienia z imprezy zostaną im w pamięci na długo.

Obszerne relacje z Turnieju w Nowej Soli znajduja się na stronach Patrona Lokalnego, którym jest Tygodnik Krąg, a także na portalu www.naszemiasto.pl.
powrót
Oficjalni partnerzy
JESTEŚ 660321 PLAŻOWICZEM